Chat with us, powered by LiveChat

Poradnik

Praktyczne wskazówki przygotowane dla Ciebie

Promienniki wodne – innowacyjne systemy ogrzewania i chłodzenia sufitowego dla domu i budynku użyteczności publicznej.

Na czym to polega?

Panele promiennikowe naśladują efekt cieplny światła słonecznego. Panele są ogrzewane gorącą wodą(lub zimną w przypadku chłodzenia) i oddają energię do pomieszczenia. Fale elektromagnetyczne przenikają powietrze bez utraty energii. Energia ta generuje ciepło/zimno, jedynie w zetknięciu z ciałem ludzkim lub przedmiotem. Bezpośrednie promieniowanie daje zatem uczucie ciepła lub zimna, odbierane jako komfortowe, pomimo niższej lub wyższej temperatury powietrza w pomieszczeniu. Podczas ogrzewania czy też chłodzenia panelami promiennikowymi temperatura powietrza w pomieszczeniu jest więc niższa lub wyższa od temperatury odczuwalnej. W rezultacie zużycie i koszty energii są niższe, dzięki mniejszej różnicy temperatur wewnątrz i na zewnętrz pomieszczenia. Efekt ten jest szczególnie widoczny, gdy porówna się to rozwiązanie z tradycyjnym ogrzewaniem powietrza.

Promiennikowe panele sufitowe to znakomite rozwiązania dla obiektów mieszkalnych, komercyjnych i użyteczności publicznej. Są to systemy wysoce energooszczędne, zapewniające optymalny klimat w pomieszczeniu, także niespotykanie elastyczne jeśli chodzi o instalację oraz wkomponowanie w konkretną przestrzeń. Zasada działania promienników w trybie ogrzewania oraz chłodzenia jest równie prosta co efektywna dlatego, że temperatura odczuwalna jest wyższa lub niższa(chłodzenie) niż rzeczywista temperatura powietrza, dzięki temu Inwestorzy oszczędzają ponad 40 % energii.

W promiennikach sufitowych zasada ta jest od wielu lat wykorzystywana i udokumentowana w wielu referencjach jak także materiałach naukowo- technicznych.

Wodne promienniki sufitowe z powodzeniem wykorzystywane są do ogrzewania i chłodzenia – wszędzie tam, gdzie inne systemy, np. nagrzewnice, ogrzewanie płaszczyznowe lub grzejnikowe, okazują się mniej korzystne pod względem ekonomicznym: w dużych halach o wysokości do 50 m – w halach produkcyjnych, biurach, budynkach użyteczności publicznej.

Lider rynku technologii promiennikowej wprowadza właśnie na polski rynek identyczne rozwiązania dedykowane dla domów jednorodzinnych.

Promienniki sufitowe to:

  • wykorzystanie zasady promieniowania cieplnego
  • ogrzewanie i chłodzenie wielkokubaturowych pomieszczeń o wysokości do 50 m
  • większa efektywność niż w przypadku innych systemów
  • ponad 40% oszczędności energii
  • jakość i know-how sprawdzonego producenta
  • zadowoleni klienci w Polsce, Europie i na całym świecie

Ostatnio dodane wpisy:

Klimatyzacja w Twoim domu

Doświadczenia ostatnich kilku sezonów letnich w Polsce skłania Nas do poszukiwania rozwiązań, które pozwolą schłodzić nagrzane pomieszczenia Naszych domów i mieszkań. Lato 2018 roku było…

Ogrzewanie domu kotłem gazowym

Na wstępie warto wyjaśnić, że tak kocioł gazowy jednofunkcyjny i dwufunkcyjny mogą ogrzewać dom oraz podgrzewać wodę. Różnica polega w sposobie ich działania, a tym…
Close Menu